Wypożyczalnia samochodów Auto-Franczak


tel. 602 820 820

Wynajem długoterminowy

Wśród przedsiębiorców potrzebujących floty aut alternatywą dla leasingu może być wynajem długoterminowy samochodu. Jeszcze kilka lat temu propozycja ta skierowana była głównie dla dużych firm, Auto-Franczak swoje usługi oferuje jednak zarówno dużym korporacjom rozbudowującym flotę pojazdów, jak i mniejszym przedsiębiorstwom, które dopiero pozyskują samochody.

Wynajem długoterminowy polega na udostępnieniu przedsiębiorcy samochodu na określony czas. Przez okres trwania umowy klient jest zobowiązany do comiesięcznego regulowania ustalonej wcześniej, niezmiennej kwoty. Z perspektywy klienta usługa ta jest korzystna nie tylko dlatego, że pozyskuje on samochód. Opłata obejmuje bowiem również kompleksową obsługę auta, m.in. rejestrację, ubezpieczenie czy serwisowanie.


Wynajem długoterminowy a leasing

Podstawową różnicą między wynajmem długoterminowym a leasingiem jest brak możliwości wykupienia samochodu. W przypadku leasingu klienci często po zakończeniu umowy decydują się na odkupienie używanego auta na własność i tym samym ponoszą dodatkowe koszty. Oferowany przez nas wynajem długoterminowy z finansowego punktu widzenia jest korzystniejszy dla przedsiębiorcy – z góry wie on, jaką kwotę będzie musiał zapłacić za użytkowanie pojazdu.

Nasza oferta skierowana jest do klientów, którzy - mimo iż w pracy często korzystają z floty samochodów – nastawieni są jedynie na jak najtańsze użytkowanie pojazdów, a nie ich posiadanie. Wynajem długoterminowy jest tańszy niż leasing. Dodatkową korzyścią tego rozwiązania jest to, że przez cały czas trwania umowy klient zachowuje zdolność kredytową. Dzięki jasnym zasadom i comiesięcznej fakturze na jedną, ustaloną przed podpisaniem umowy kwotę, firma nie zostanie zaskoczona niespodziewanymi wydatkami i oszczędzi na usługach księgowych.


Warunki i ograniczenia

Podstawowym warunkiem przy usłudze długoterminowego wynajmu samochodów jest prowadzenie działalności gospodarczej. Nasza oferta skierowana jest do właścicieli wszystkich firm, zarówno dużych korporacji i małych przedsiębiorstw – przed podpisaniem umowy klienci zostają jednak sprawdzeni pod kątem terminowego płacenia rachunków.

Poza tym warunkiem, właściciele firm muszą pamiętać o limitach, do których przestrzegania zobowiązują się w momencie podpisania umowy. Jednym z nich jest czas trwania usługi – musi on zmieścić się w przedziale od trzech miesięcy do trzech lat. Po zakończeniu umowy auto zostaje przekazane z powrotem firmie, która decyduje o jego dalszym wynajmie lub sprzedaży.

Drugim ograniczeniem jest limit kilometrów, który miesięcznie może pokonać udostępniany samochód. Limit ustalony jest na 3000 km miesięcznie, pozwala on jednak na swobodne użytkowanie pojazdów większości przedsiębiorstw.


Zalety i korzyści wynajmu

Stosunkowo niskie koszty to nie jedyna korzyść długoterminowego wynajmu. Przedsiębiorcy mogą wybierać model spośród wielu posiadanych przez nas aut klasy A, B czy C tak, by użytkowany pojazd w stu procentach odpowiadał potrzebom firmy.

W czasie trwania umowy, jedynymi kosztami ponoszonymi przez klienta (poza miesięczną opłatą) jest koszt paliwa i płynów eksploatacyjnych. Nasza firma gwarantuje natomiast ubezpieczenie samochodów w pełnym zakresie AC/OC/NNW oraz organizację i finansowanie obsługi technicznej, w której skład wchodzą między innymi naprawy gwarancyjne, serwisy, sezonowa wymiana opon czy przeglądy okresowe. Zapewniamy również assistance w razie awarii na drodze – organizujemy holowanie uszkodzonego pojazdu i kompleksową opiekę nad kierowcą.

Kolejną zaletą wynajmu długoterminowego jest udostępnianie aut zastępczych w razie awarii. Na czas naprawy uszkodzonego pojazdu przekazujemy firmie samochód zastępczy, dzięki czemu funkcjonowanie przedsiębiorstwa nie zostaje zachwiane.

Jesteśmy na Facebooku:
 
Akceptujemy płatności:
 
Rezerwuj samochód:
 
Formularz
rezerwacji
Szybki kontakt:
Auto-Franczak
ul. Czapla 5, 85-437 Bydgoszcz
Tel. 602 820 820
Tel. 606 266 492